Duyurular

Onnik & Ara Dinkjian Konseri

Duyurular

9 Nisan 2013 Şişli Kent Kültür Merkezi

Kurumların tarihlerinde, salt belirli zaman dilimlerine denk geldikleri için önemsenen dönemeçlerin yanında, geleceklerini etkileyecek çapta dönüşümler yaşadıkları için önemli saydıkları dönüm noktaları da vardır. 2013, Surp Haç Tıbrevank Ermeni Lisesi için, her iki açıdan da önem arz ediyor; ihyasının 60. Yılı olması yanında, tüzel kişiliğinin yeniden tanınmasının özgüveniyle yarınlara güvenle baktığı bir dönemin de başlangıcıdır bu yıl. Bu açıdan, Tıbrevanklıların mutlulukları, coşkuları bir başka olacaktır bu yıl süresince. Biz Tıbrevanklılar, özel bir anlam yüklediğimiz bu yılı bir dizi coşkulu etkinlikle kutlamak niyetindeyiz ve bunlardan ilki de, katılarak onurlandırdığınız bu geceki konser olacaktır.

Okulumuzun tarihi ve toplum için ifade ettiği anlam göz önünde bulundurulduğunda, bu gece bizlere görkemli bir müzik şöleni sunacaklarından emin olduğumuz Onnik ve Ara Dinkjian konserinin Tıbrevank’a yaraşır bir tercih olduğu düşüncesindeyiz.

Bu geceki konuklarımız bu topraklar dışında doğup büyüdükleri ve yaşadıkları halde, Anadolu Ermeni müziği icrasının en önemli temsilcileridirler. Davetimizi büyük bir alçak gönüllülükle kabul ederek bizleri onurlandıran bu değerli ustalara şükranlarımızı sunuyoruz.

Işığı, kağıta yazanlara selam olsun…

Özel Surp Haç Tıbrevank Ermeni Lisesi