Surp Haç Tıbrevank Ermeni Lisesi Vakfı

Geçmişin ışığı, geleceğimizi aydınlatıyor.

DUYURULAR

Özel Surp Haç Tibrevank Ermeni Lisesi hakkında, faaliyetleri ve daha fazlası.

Surp Haç Tıbrevank’tan Yetişenler Derneği tarihi, kurul ve detaylı bilgiler.

Hakkımızda.

Surp Haç Tıbrevank Ermeni Lisesi Vakfı’nın tarihi, yönetim kurulu ve kurumsal kimlik tasarımı

Tarihçe

1953 yılında ruhban okulu olarak eğitime başlayan Surp Haç Tıbrevank, 1959’dan itibaren ilk mezunlarını vermeye başladı. Bu ilk mezunlar, hayata atıldıkları andan itibaren yüz yüze geldikleri zorlukları göğüsleyebilmek ve kendilerinden sonraki kuşaklara da yol gösterici olabilmek için örgütlenmenin zorunlu olduğunu, bizzat yaşadıklarıyla anladılar ve fazla zaman kaybetmeden de Ermeni toplumunun diğer okullarından mezun olanların derneklerini örnek alan bir örgütlenme modelini gündemlerine alıp, derneklerinin kuruluşuyla taçlandıracakları girişimleri başlattılar.

Yönetim Kurulu

Surp Haç Tıbrevank Ermeni Lisesi Vakfı yönetim kurulu üyelerimizi yakından tanıyın.

Kurumsal Kimlik

Surp Haç Tıbrevank Ermeni Lisesi Vakfı kurumsal kimlik çalışmalarımıza ulabilirsiniz.

Yönetim Kurulu.

Yönetim kurulu üyelerimizi yakından tanıyın.

Başkan

Prof. Dr. Toros Alcan

01.08.1966’da İstanbul’da doğan Dr. Toros Alcan, ilköğrenimini Özel Karagözyan Ermeni Yetimhanesi İlkokulunda, Orta öğrenimini ise Özel Surp Haç Tıbrevank Ermeni Lisesi’nde tamamlamıştır.

devamını oku…

Başkan Yardımcısı

Minas Kortun

1967’de İstanbul’da doğdu. İlkokulu Karagözyan Ermeni İlkokulunda Ortaokulu Surp Haç Tıbrevankda tamamladı. 1984 yılında Etiler Lisesinden mezun olduktan sonra Lisans ve …

devamını oku…

Kurucu Temsilcisi

Varujan Bulgan

1970 İstanbul doğumlu olan Bulgan ilkokul eğitimini Nersesyan Yermonyam Okulunda tamamladıktan sonra, ortaokul ve lise eğitimini SHT’de tamamlamış ve EAÜ- AÖF İktisat bölümünden mezun olmuştur.

devamını oku…

Sekreter

Setrak Mendikyan

1981 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokulu Özel Karagözyan Ermeni Okulu, Ortaokul ve Liseyi ise Surp Haç Tıbrevank Lisesinde tamamladı. Ön lisans eğitimini Trakya Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi…

devamını oku…

Tıbrevank hakkında detaylı bilgi almak ve etkinlik işbirlikleriniz için bize ulaşın.

Bağış.

Tıbrevank öğrencilerimiz için burs ve bağış imkanları

Bağış Yap

Özel Surp Haç Tıbrevank Ermeni lisesine bağışlarınızı kredi kartı ve banka kartı ile çevrimiçi yapabilir, öğrencilerimize öğrencilerimize katkı sağlayabilirsiniz.

Önerilen bağış: 500,00

Kategoriler:

Açıklama

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum ac luctus tortor. Sed tempus, eros ut feugiat laoreet, mi libero ultrices erat, eget gravida enim nunc nec felis. Vestibulum lacinia aliquet felis ac interdum. Aenean accumsan a lorem eget venenatis. Morbi accumsan commodo massa id lobortis. Suspendisse sagittis massa vel quam pulvinar, non sollicitudin ex congue. Mauris euismod urna vel dignissim vehicula. Quisque nec auctor erat. Morbi ipsum orci, molestie eget porttitor sit amet, suscipit in lacus. Morbi sed faucibus ligula. Praesent a metus nibh. Morbi vestibulum ante vitae dolor consectetur, a scelerisque ipsum bibendum. Praesent molestie metus quis nisi semper venenatis. Sed a nulla in est blandit mollis a vel tortor.

Duis nec ligula et massa faucibus imperdiet. Aliquam eros ipsum, convallis sed ligula ac, iaculis rutrum libero. Fusce id urna aliquam, tincidunt magna a, efficitur dui. Maecenas ultricies, enim ac pharetra cursus, augue sem molestie tortor, ac accumsan lacus ipsum id nisl. Sed hendrerit odio et ultrices tincidunt. Donec sed orci velit. Nam facilisis et dolor eu interdum. Etiam blandit venenatis lacus, eu volutpat orci tempus sed. Pellentesque luctus vestibulum efficitur.

Burs ve Bağış

Özel Surp Haç Tıbrevank Ermeni Lisesi’nde öğrenim gören öğrencilerden desteğe ihtiyacı olan öğrenciler için burs ya da bağış hakkında bilgilendirme

Nasıl burs verebilirim?

Okulumuzda öğrenim gören öğrencilereden desteğe ihtiyacı olanlara katkı sağlayabilmeniz amacı ile vereceğiniz burslardan oluşturulmuştur. Öğrencilerimiz ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen 5 grup burs bulunmaktadır.

 1. Yatılı tam burs : Öğrenim ücreti, ders kitabı, giyecek ve harçlık için belirlenen tutardan oluşur.
 2. Yatılı öğrenim bursu : Yatılı öğrenim ücretinden oluşur.
 3. Gündüzlü tam burs : Gündüzlü öğrenim ücreti, servis,ders kitabı ve harçlık için belirlenen tutardan oluşur.
 4. Gündüzlü öğrenim bursu : Gündüzlü öğrenim ücretinden oluşur.
 5. Destek bursu : Ders kitabı, giyecek ve harçlıktan oluşur.

* Harçlık 9 ay (Ekim-Haziran) süresince aylık 50 TL olmak üzere toplam yıllık 450 TL dir.

Burs tutarları ne kadar?

 • Yattılı tam burs: 3.500 TL
 • Yatılı öğrenim bursu: 2.500 TL
 • Gündüzlü tam burs: 3.000 TL
 • Gündüzlü öğrenim bursu: 2.000 TL
 • Destek bursu: 1.000 TL

  *VANK FONA yapacağınız burs bağışlarının ödemelerini peşin yapabileceğiniz gibi, Ekim-Haziran dönemi içersinde bölme imkanınız da vardır.

Nasıl bağış yapabilirim?

Okulumuzda öğrenim gören öğrencilerden desteğe ihtiyacı olanlara katkı sağlayabilmeniz amacı ile vereceğiniz burslardan oluşturulmuştur.

Öğrencilerimiz ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen 5 farklı tutarda burs bulunmaktadır.

 • 10.000 TL
 • 5.000 TL
 • 2.500 TL
 • 1.000 TL
 • 500 TL

  * VANK FONA yapacağınız burs bağışlarının ödemelerini peşin yapabileceğiniz gibi, Ekim-Haziran dönemi içersinde bölme imkanınız da vardır.

  Burs bağışlarınız için iletişim sayfasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Başarılarımız.

Gençlik Platformu

Okulumuz 11-12-13 Nisan 2013 tarihlerinde Mef Okullarının düzenlemiş olduğu 3.Gençlik Platformuna katılım sağladı. Bu yıl ilk kez katılan öğrencilerimiz 4 farklı komitede görev aldılar. Arsen Demiroğlu ve Aret Söğüt teknoloji, Daniella Bakırcıoğlu eğitim, Nirva Aynal sanat, Melisa Bakırcı ise sosyal yaşam komitesinde yer aldı. 2 gün süren komite çalışmalarının ardından 3.gün öğrenciler oluşturmuş oldukları taslakların sunumunu gerçekleştirdiler.

Arsen Demiroğlu, Aret Söğüt, Daniella Bakırcıoğlu, Nirva Aynal, Melisa Bakırcı

MEF Okulları

Aktif Deney Yarışması

6 Nisan 2013 Cumartesi günü okulumuzun 9. sınıf, 10.sınıf ve 11. sınıf öğrencileri Arel Eğitim kurumlarının ev sahipliğinde gerçekleştirilen Aktif deney yarışmasına katılım göstermişlerdir.

Arel Eğitim

Blog

Özel Surp Haç Lisesi blog gönderileri

Özel Surp Haç Tıbrevank Ermeni Lisesi